Корзина
804 отзыва
+380
99
060-24-46
+380
63
960-44-37
+380
98
864-89-56
УкраинаКиевМетростроевская 11
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
(099)0602446 (063)9604437 (098)8648956
У житті, шахах та шашках потрібно досить довго подумати, щоб прийняти швидке рішення

У житті, шахах та шашках потрібно досить довго подумати, щоб прийняти швидке рішення

У житті, шахах та шашках потрібно досить довго подумати, щоб прийняти швидке рішення

Існує легенда: в далекі часи король Франції Людовик XIV вручив начальнику таємної поліції «Леттр де каші» - спеціальний ордер на арешт і ув'язнення в Бастилію, без суду і слідства по одному лише наказом короля.

Існує легенда: в далекі часи король Франції Людовик XIV вручив начальнику таємної поліції «Леттр де каші» - спеціальний ордер на арешт і ув'язнення в Бастилію, без суду і слідства по одному лише наказом короля. На довічне ув'язнення, божевілля і повільну смерть, був приречений відомий змовник.
Але змовник виявився сильною людиною. Він і не думав здаватися! Щоранку, щоб не впали, він займався гімнастикою. У такій же гімнастики потребував його мозок. На допомогу прийшла шашечна гра.
Одного разу коридорний сторож, побачив, в'язня за шашковій дошкою. Дошку він надряпав нігтем, а шашки виліпив з хліба. Сторожу набридли його однакові обов'язки, і він запропонував в'язневі зіграти партію і відразу ж програв. З тих пір сторож і укладений кожен день зустрічалися за шашковій дошкою. Непомітно проносилися роки. Помер один Людовик, на престол зійшов інший, а в'язень і сторож продовжували грати свій нескінченний матч. Зрештою сторож вивчив всі секрети гри, він помічав пастки і комбінації змовника. Партії одна за одною стали закінчуватися внічию. Грати стало нецікаво. І ось тоді в'язень винайшов нову дошку - Лубенські, на якій знову розгорнулися азартні шашкові бої. З тих пір народ Франції і почав грати в стокліткові шашки.
А хто ж придумав «прості шашки»? Ось, що сказав Володимир Арнольд - почесний член академії наук США, Росії. Франції та Англії: «Я дізнався дуже недавно про великі відкриття такого найбільшого математика, ім'я якого невідоме, він був в Єгипті у фараона головним землеміром і був після смерті оголошений богом, і його божественне ім'я відоме, а його первинне ім'я я, у всякому разі , не знаю. Як єгипетський бог він називався Той. У греків потім його теорії стали поширюватися під ім'ям Гермес Трисмегіст, і в середні століття була книга «Смарагдова скрижаль», яка щорічно видавалася по кілька разів, і було багато видань цієї книги, наприклад, в бібліотеці Ньютона, який ретельно його вивчав. І дуже багато речей, які приписуються Ньютону, насправді вже там містилися. Що відкрив Той? Я перерахую деякий невелику кількість відкриттів. По-моєму, кожна культурна людина повинна була б знати, що був такий Той, і що він відкрив, і які його великі винаходи. Те, що я до цього року не знав про це - це ганьба.
Перша річ, яку він придумав - це числа, натуральний ряд. До нього числа, звичайно були: 2, 3, ... до числа, яким виражалася сума всього податку, який платили єгипетському фараону - число, яке виражає весь річний податок, існувало, а великих чисел не було. Ідея, що числа можна продовжувати необмежено, що немає найбільшого числа, що завжди можна додати одиницю, що можна побудувати систему числення, в якій записуються як завгодно великі числа - ось це ідея Тота, це перша його ідея. Сьогодні ми називаємо її ідеєю актуальної нескінченності.
Друге відкриття, яке теж дуже значно, - це алфавіт. До нього були ієрогліфи ... Третє відкриття Тота - це геометрія. Геометрія в буквальному сенсі - це землемерие. Тоту доручалося фараоном, він повинен був знати, ділянку землі, обгороджений, ось такий-то величини, який урожай принесе. Це залежить від площі, йому треба було вимірювати ці площі, проводити межу, воду розділяти з Нілу, робити відведення води і всі ці практичні роботи. І він навчився. Для цього він придумав геометрію, все те, що ми зараз вчимо, евклидову геометрію, вся ця геометрія - Тота насправді. Зокрема, Той і згодом його учні виміряли за допомогою своїх геометричних методів радіус Землі. Радіус Землі, який вони виміряли, був ними отриманий з помилкою в один відсоток щодо сучасних даних, це колосальна точність. Уздовж Нілу йшли каравани верблюдів, від Фів до Мемфіса, вони йшли майже по меридіану і вважали верблюжі кроки, тим самим, знали відстань.
У той же час можна, спостерігаючи полярну зірку, поміряти широти міст і, знаючи різницю широт і відстань по меридіану, можна поміряти радіус Землі, і вони це дуже добре зробили і знайшли радіус з точністю 1% ... Ну і, нарешті, останнє його відкриття, про яке я згадаю, щодо дрібне, але все-таки цікаве, що він придумав, були шашки. Шахи були у індусів, шахи були відомі, але це складна і не народна гра, він демократизував шахи і придумав шашки. Шашки йдуть теж від нього .... Звідки стало все це відомо нам?
Ось ми знаємо евклидову геометрію. Звідки йде евклідова геометрія, звідки все це сталося? Виявляється, вивчення науки, яка була створена Тотом, становило комерційну таємницю Єгипту. В Олександрії була бібліотека (мьюзіум), в якій зберігалося сім мільйонів томів, в яких вся наука була записана, але потрібно було мати спеціальний допуск, для того щоб ознайомитися з цим матеріалом, і потрібно було мати від жерців пірамід дозвіл на те, щоб все це вивчати. Є принаймні чотири великих грецьких вчених (промислових шпигунів), які вкрали у єгиптян цю науку, яка не була придумана вся єгиптянами, вони запозичили багато - у халдеїв, у вавилонян, у індусів - але, у всякому разі, це було засекречено ... першим з них, мабуть, був Піфагор. Деякі кажуть, що він чотирнадцять років прожив серед цих жерців, деякі - що двадцять. Він отримав допуск, ознайомився, вивчив всю цю науку, всю евклидову геометрію, алгебру, арифметику і заявив, що він ніколи не розсекретить ці секретні відомості. І дійсно, від Піфагора не збереглося жодного рядка, він ніколи нічого не записував.
Вчення Піфагора, коли він повернувся до Греції, поширювалося усним чином його учнями. Ніяких книг Піфагора не було. Тексти Евкліда через кілька поколінь - це зробили різні учні Піфагора, які все записали вже згодом. Піфагор нічого не писав сам, тому що він поклявся, що не буде. Але він поширив ці знання в Греції - аксіоми, крім, можливо, п'ятого постулату, який, мабуть, належить самому Евклиду. Зокрема, теорема Піфагора була свідомо опублікована за дві тисячі років до нього в Вавилоні, клинописом, а крім теореми, відомі були і піфагорові трійки (мені недавно вручили книжку, в якій Тихомиров, здається, стверджує, що ці трійки знайшов хтось ще інший). Але все це було давно-давно відомо, за тисячу років до Піфагора, і єгипетські жерці все це знали і вживали при будівництві пірамід трикутники (3, 4, 5), (12, 13, 5) та інші, і формулу загальну знали, як побудувати всі ці трикутники. Все це було добре відомо, але - приписується Піфагору (разом з теорією переселення душ) ».
Але повернемося до шашок. Іноді початківці, не знаючи справжніх правил, намагаються самі складати свої «правила». До таких самодіяльним «правилами» можна віднести і «хук». Мовляв якщо грає не помітив або не захотів побити стоять під ударом шашки або дамки, то його штрафують, знімаю з дошки ту шашку або дамку, яка не здійснила удар. Такого правила НЕ ІСНУЄ. У шашках взяття обов'язково.
Бувають такі позиції, в яких можна здійснити кілька різних взятий. В такому випадку, можна вибрати будь-який взяття незалежно від числа знімаються шашок.
Проста шашка може ходити тільки вперед, а взяття виробляти і вперед і назад. І нарешті, про деякі правила в шахах. Непорушні правила говорять «Торкнув - ходи». Це слід розуміти буквально. Навіть випадково доторкнувшись до своєї або чужої фігури, шахіст зобов'язаний зробити хід своєю фігурою або побити чужу фігуру. Але існують ще «зиблемий» правила, яких треба дотримуватися, але вони не завжди вірні, так як шахи дуже багатогранні.
1. У дебюті не ходи два рази одній і тій же фігурою.
2. Не втрачай темп на непотрібні пішакове ходи і ризиковане збирання пішаків противника.
3. Кінець розвивай раніше ніж слонів.
4. З перших же ходів захоплюй центр.
5. У міттельшпілі і ендшпілі човен тримай за прохідний пішаком. Все одно своєї або чужої.
У шахах і шашках кожна сторона кожна сторона має в своєму розпорядженні однаковою кількістю військ. Насправді цього не буває. Гра виявляється в цьому відношенні більш справедливою ніж життя, де часто перемагає груба сила.
Предыдущие статьи
Контакты
+38099060-24-46
+38063960-44-37
ViberTelegram
+38098864-89-56
УкраинаКиевМетростроевская 11
TECHNOVA — все лучшее в мире техники
Алексей